Czyszczenie lampy

Części lamp, szczególnie te, które przepuszczają światło, są wrażliwe na zarysowania. Należy o nie dbać w odpowiedni sposób, w czasie ich odkurzania i czyszczenia:

Szkło.

Szkło jest materiałem dosyć twardym, niemniej jednak można je zarysować jeśli jest używane w sposób nieprawidłowy. Do czyszczenia należy używać miękkiej szmatki, można używać płynów do mycia okien lub luster, ale najlepiej bez alkoholu i acetonu. Szkło jest materiałem łatwo tłukącym, więc należy bardzo uważać, szczególnie myjąc klosze szklane w umywalkach ceramicznych.

Tworzywo sztuczne transparentne.

W produkcji nowoczesnych designerskich lamp szeroko stosowane są przezroczyste tworzywa sztuczne, zarówno krystaliczne jak i barwione na rożne kolory. Materiałów może być kilka, a najpopularniejsze z nich to poliwęglan, acryl, metakryl. Wszystkie należy czyścić tylko przy użyciu delikatnej miękkiej ściereczki i ciepłej wody. Nie wolno używać żadnych detergentów, ani środków do czyszczenia zawierających nawet śladowe ilości alkoholu, acetonu, amoniaku, chloru, trichloroetylenu.

Tworzywo sztuczne mleczne.