Slamp

Slamp

Slamp

W latach, w których Swatch wprowadził ideę niekonwencjonalnego zegarka, Slamp stawiał swoje pierwsze kroki, dzięki inteligentnej koncepcji Roberto Ziliani. Dziś Slamp jest bohaterem gwałtownego wzrostu jeśli chodzi o pozycję na rynku oraz rozpoznawalność marki.

Założona w 1994 roku firma projektuje lampy dekoracyjne, które łączą artystyczną wirtuozerię, niesamowitą wrażliwość artystyczną i innowacyjne rzemiosło. Slamp współpracuje z renomowanymi projektantami i pracuje z materiałami nowej generacji, tworząc unikalne elementy o silnym wpływie wizualnym na elegancki dom. Ta dbająca o środowisko marka sprawia, że nadają się do recyklingu, spełniając międzynarodowe normy ekologiczne. Najnowsze projekty to Accordeon i Lafleur zaprojektowane przez Marca Sadlera, Mida Ariano Rachele czy KALATOS stworzony przez Elisę Giovannoni. Dla Slamp projektowali inni najbardziej uznani designerzy jak Zaha Hadid, Alessandro Mendini, Studio Job, Daniel Libeskind czy Nigel Coates.

W produkcji marki Slamp największą ofertę stanowią nowoczesne lampy wiszące, chociaż można w niej znaleźć także dekoracyjne kinkiety i lampy stojące. Wszystkie obiekty są spektakularne, a dzięki specjalnym materiałom pięknie "tworzą" światło.